Informacje o produkcie

Man O'War Sauvignon Blanc 2010

producent:Man O'War
wybierz
  • Region: Auckland
  • Winiarnia: Man O’War
  • Rocznik: 2010
  • Szczep: sauvignon blanc
  • Kolor: białe
  • Smak: wytrawne
  • Winiarz: Duncan McTavish
  • Pojemność: 750 ml
  • Zawartość alkoholu: 14 %
0.00
Gratis!
Dodaj do ulubionych produktów Dostęponość w magazynach Dodaj do porównania

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

PEŁEN OPIS

Aromaty egzotycznych owoców, świeżych ziół i cytrusów tego rocznika sauvignon blanc mają cechy charakterystyczne dla dojrzałych owoców odmiany; wino wspaniale skoncentrowane ze świeżą, rześką kwasowością. Butelki zabezpieczone są zakrętkami, które Man O’War uważa za najlepsze zamknięcie dla gatunkowych win.

Winogrona zbierane ręcznie we własnej winnicy Waiheke miały klasyczne cechy najpopularniejszej odmiany w Nowej Zelandii oraz regionalną odmienność.

 

 

 
RECENZJA
“Intensywne, pełne wino o smaku dojrzałych fig, melona i drożdżowych osadów. Dość wysoki poziom cukru resztkowego zrównoważony przez rześką kwasowość; wytrawny finisz. Bardzo odmienne od win z Marlborough, ale niedaleko od Bordeaux Blanc Sec”Bob Campbell (Master of Wine).


AUCKLAND Region winiarski na nowozelandzkiej Wyspie północnej. Waiheke Island, wyspa w Zatoce Hauraki, jest podregionem, w którym od początku lat 80. wyrabiane są najwyższej jakości czerwone wina. Klimat Waiheke sprzyja szczególnie klasycznym odmianom z Bordeaux (i winom w stylu Bordeaux), powstają tu świetne shirazy, coraz lepsza reputacją cieszą się białe wina z chardonnay i sauvignon blanc – wszystkie o wyrazistym charakterze odmianowym. Również dość drogie – winnice są małe, a więc i produkcja cenionych win jest niewielka. Waiheke, ze swoimi kilkunastoma pięknymi plażami i przywiązaniem do ekologii, jest popularnym miejscem wypoczynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAUVIGNON BLANC
Odmiana białych winogron, w 1997 r. zidentyfikowana jako jedno z dwojga „rodziców” cabernet sauvignon – drugim jest cabernet franc. Ktokolwiek próbował niedojrzałych owoców cabernet sauvignon, wie, że mają smak roztartych ziół, trawy, asparagusa, z mineralną kwasowością niesamowicie przypominającą smak sauvignon blanc. Odmiana potrzebuje zdecydowanie chłodnego klimatu; Region Marlborough w Nowej Zelandii jest jednym z najlepszych, a na pewno największym regionem produkcji sauvignon blanc. To dość zaskakujące, że w Australii rozwinęła się uprawa sauvignon blanc, nawet jeśli wziąć pod uwagę zapotrzebowanie związane z produkcją mieszanek sauvignon blanc z semillon. W 2008 r. sauvignon blanc uprawiano na 6404 ha, co dało tej odmianie trzecie miejsce za chardonnay i semillon. Chłodne Adelaide Hills i Margaret River są głównymi regionami produkującymi odmianowe wino sauvignon blanc, Margaret River przoduje jako wytwórca mieszanek sauvingon z semillon; interesująca, ale produkowana na małą skalę jest mieszanka semillon z Hunter Valley z sauvignon blanc z Orange.

 

VALHALLA

Valhalla, od której wino wzięło nazwę, to błyszcząca od złota tarcz , zbroi i włóczni komnata, w której, według nordyckiej mitologii, przebywają polegli w chwale wojownicy. Ucztują obsługiwani przez walkirie, ćwiczą się w walce i oczekują na ostateczną bitwę o boku Thora. Man O’War nadała nazwę Valhalla winom chardonnay, które winiarz wytwórni wybiera co roku z najlepszych beczek.

 

MAN O’WAR
Wytwórnia wzięła swą nazwę od miejsca, w którym 500 lat po Polinezyjczykach – pierwszych odkrywcach – zakotwiczył swoje okręty kapitan James Cook. Na wysokim brzegu zobaczył monumentalne eukaliptusy kauri, które, jak zauważył, doskonale mogły nadawać się na maszty żaglowych okrętów Royal Navy. Man O’War znaczy okręt.

Dzisiaj powyżej wspaniałych plaż i nad skalistymi klifami nie ma juz kauri. Zostały wycięte na potrzeby marynarki i osadników z Europy, przybywających na wschodni kraniec nowozelandzkiej wyspy Waiheke. Przez lata wypasano to owce. Od 30 lat ziemia jest własnością obecnych właścicieli, którzy na 150 akrach i 90 odrębnych kwaterach uprawiają starannie dobrane winorośle; zachowanie niezwykłego naturalnego piękna Waihake dla przyszłych pokoleń uważają za swoją misję.

Waihake Island została ogłoszona przez swoich mieszkańców strefa wolną od broni jądrowej i zmienionych genetycznie upraw.

 

DUNCAN McTAVISH

Winiarz Man O’War jest absolwentem inauguracyjnego rocznika wydziału winogrodnictwa i enologii na nowozelandzkim Uniwersytecie Lincolna. Po studiach uczył się robić wino w Burgundii, nad Renem i Mozelą, oraz w wielu regionach Nowego Świata – w Kaliforni, Australii i Nowej Zelandii, gdzie na kilka lata zakotwiczył na Wyspie Południowej, w dolinie Waipara. Przez 8 lat wyrabiał pinot noir i riesling, aż w końcu trafił do Man O’War, gdzie tworzy kultowe nowozelandzkie wina.

 

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
Pytanie:
pola oznaczone - - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
Treść:
pola oznaczone - - są wymagane